Cupcake vogelnestje

Het vogelnestje op deze cupcake is gemaakt van chocolade! Hoe maak je dat dan?

Basisrecept chocolade cupcakes 

Voor 12 cupcakes 
290 g suiker 
190 g bloem 
160 g koffie 
80 g karnemelk 
80 g zonnebloemolie 
75 g ei (2 kleine of 1,5 grote) 
70 g cacao poeder 
7 g bakpoeder 
4 g zout 
Beetje vanille 

Basisrecept botercrème 
25 g custardpoeder 
250 ml melk 
25 g suiker 
½ vanillestokje 
250 g boter 
80 g basterdsuiker 

Overige ingrediënten 
150 g pure chocolade 
150 g melk chocolade 
Gele marsepein (genoeg voor 36 balletjes van 2 cm) 
Oranje marsepein (genoeg voor 36 snaveltjes) 

Keukengerei 
Kookplaat 
Steelpan 
Mixer 
Kommen 
Snijplank 
Spuitzak 
IJskoude plaat/steen 
Cupcake treetje 
Cups 

Bereiden 
Stap 1. Verwarm de oven voor op 160/170 graden en meet alle ingrediënten zorgvuldig af. 
Stap 2. Doe de boter, water, en cacao poeder in een sauspannetje en laat dit zachtjes op laag vuur smelten. Blijf goed roeren totdat het geheel mooi glad is. 
Stap 3. Doe de suiker en bloem in de mixer en voeg het warme mengsel toe. Mix het geheel goed door.  
Stap 4. Voeg nu een voor een de eieren, daarna het vanillestokje en melk toe. Mix het geheel tot een glad en luchtig beslag. 
Stap 5. Vul de cupjes met de gevulde spuitzak tot 2/3 van de cup en doe ze in de voorverwarmde oven gedurende 20 minuten. Check de cakejes na 20 minuten en laat ze een paar minuutjes afkoelen. 
Stap 6. Smelt de pure chocolade au bain Marie. 
Stap 7. Klop de botercrème even los in de kom en voeg al kloppend de gesmolten chocolade toe. Stop met kloppen als de chocolade goed gemengd is. Doe het vervolgens in de spuitzak en maak een mooi rond toefje op de cupcake. 
Stap 8. Smelt nu de melkchocolade au bain Marie en haal de koude plaat uit de vriezer. 
Stap 9. Doe de melkchocolade in een spuitzak en knip een klein gaatje van ongeveer 2 millimeter. Let op: leg de spuitzak met de chocolade niet op een koude ondergrond, dan stolt de chocolade en is het puntje verstopt! Spuit nu heel snel strepen chocolade op de koude plaat. 
Stap 10. Laat het heel even liggen en haal de strepen er dan in 1 keer af, vouw ze om je had in een rondje en je hebt een nestje. Plaats het nestje op de botercrème op de cupcake. Ga verder met de volgende cupcake. 
Stap 11. Rol nu van geel marsepein drie even grote balletjes van ongeveer 2 cm. Plaatst deze daarna in het nestje. 
Stap 12. Maak van oranje marsepein in de palm van je hand drie kleine rolletjes van een centimeter. Vouw deze vervolgens dubbel en plaats deze op de gele bollen als snavel. 
Stap 13. Stop nu een klein beetje gesmolten chocolade in een klein spuitzakje. Knip een heel klein gaatje van 1 millimeter zodat je de vogeltjes oogjes kan geven. Je vogelnestje is nu klaar.